تاریخ: ۲۲:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
حمایت های پنهانی سرویس اطلاعاتی ترکیه از تروریست ها در ادلب

طی روزهای گذشته تقریبا تمام زیرساخت‌هایی که تروریست‌های فعال در شمال سوریه (استان ادلب) برای نبرد آینده تدارک دیده بودند، در حملات هوایی ارتش سوریه و جنگنده‌های روس نابود شده و مابقی نیز در روزهای آتی از بین خواهد رفت. شایان ذکر است در جریان عملیات های گذشته نیز ابتدا زیرساخت‌های بیمارستانی و همچنین مراکز […]

طی روزهای گذشته تقریبا تمام زیرساخت‌هایی که تروریست‌های فعال در شمال سوریه (استان ادلب) برای نبرد آینده تدارک دیده بودند، در حملات هوایی ارتش سوریه و جنگنده‌های روس نابود شده و مابقی نیز در روزهای آتی از بین خواهد رفت.

شایان ذکر است در جریان عملیات های گذشته نیز ابتدا زیرساخت‌های بیمارستانی و همچنین مراکز تجمیع و آماده‌سازی تروریست‌ها در حماه، لاذقیه، حلب و … در حملات هوایی نابود و سپس نیروهای زمینی هجوم خود را شروع می کردند بنابراین حملات هوایی اخیر نیز نشان دهنده آنست که محور مقاومت در حال نزدیک شدن به ساعت صفر حمله می باشد.

ملاحظه: یکی از مواردی که حملات هوایی اخیر را نسبت به موارد مشابه ممتاز و مهم جلوه میدهد، تمرکز آن بر انهدام مراکز درمانی و بیمارستانی تروریست هاست که در نگاه اول، قابل تامل به نظر می رسد اما باتوجه به حمایت های ترکیه از تروریست ها، علت آن روشن می شود.

لازم به توضیح است که پس از آنکه دولت ترکیه توافق کرد که با گروهک تروریستی جبهه النصره و سایر گروهک‌های تروریستی وابسته مقابله! کند و در هر جنگ احتمالی پیش‌رو برای انهدام این گروهک‌ها، مرزهایش را بر زخمی‌ها و کشته‌های آنها ببندد! هر چند از دولت اردوغان انتظار نمی‌رود که در میدان عمل و اقدام، دست به چنین کاری بزند، اما سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه از همان روزها دست به کار شده تا تمهیدات لازم را برای تروریست های تحت حمایتش فراهم نماید.

بر این اساس، هلال احمر ترکیه ماموریت یافت تا هزاران کیت درمانی را وارد سوریه کرده و بخش مهندسی ارتش ترکیه هم وارد کار شده و اقدام به ایجاد ده‌ها بیمارستان صحرایی در زیر ساختمان‌ها و همچنین زیرزمین نموده و در این مدت ده‌ها تن از عناصر تروریستی نیز دوره‌های آموزش کوتاه‌مدت پزشکی و امداد و نجات را در مراکز مختلف ترکیه دیده اند تا برای روز مبادا این بیمارستان‌ها با کمبود کادر درمانی مواجه نشوند؛ البته همه داروها و نیازمندی‌های اتاق عمل این بیمارستان‌ها نیز تدارک شده که احیانا در این مورد کمبود چندانی وجود نخواهد  داشت.

جالب توجه اینکه در مورد نحوه تامین برق این بیمارستان‌های مجهز زیر زمینی نیز بخش مهندسی ارتش ترکیه (که در ده‌ها نقطه خاک سوریه حضور دارند) ماموریت یافته تا پنل‌های خورشیدی را در اختیار تروریست ها قرار دهند، چرا که این بیمارستان‌ها نیاز به برق همیشگی و بدون قطعی دارند.

این پنل‌ها هر چند به صورت پراکنده نصب شده‌اند، اما در نهایت به یک نقطه می‌رسند و آن نیز تامین برق بیمارستان‌های صحرایی است.

در هر صورت ترکیه چیزی کم نگذاشته و مقدورات لازم را برای تروریست‌ها از قبل تدارک دیده تا احیانا نیازمند عبور از مرز نشوند، چرا که این بار به احتمال قوی همه گذرگاه‌های مرزی هم بمباران می شوند.

مهمات‌های مورد نیاز هم در پایگاه‌هایی که ارتش ترکیه در خاک سوریه احداث کرده، ذخیره‌سازی شده‌ و در مناطق امن‌تر که مورد حمله روس‌ها و سوری‌ها واقع نخواهد شد، با استتار لازم مخفی نموده است.

در  عکس زیر آمبولانسی در حال ورود به داخل بیمارستان صحرایی مشاهده می‌شود. جالب آنکه دستکم چهار اتاق عمل ویژه و چند اتاق برای بستری و همچنین رسیدگی سرپایی وجود دارد که مورد هدف واقع شده است.

در طول روزهای گذشته با کار اطلاعاتی دقیق و همچنین رصدهای روزانه، همه زیرساخت‌های درمانی و پشتیبانی تروریست‌های حاضر در استان ادلب منهدم شده است.

پاسخی بگذارید