تاریخ: ۱۹:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۷
کنترل یک فروند قایق جنگی دشمن توسط نیروهای یمنی

نیروهای دریایی ارتش و نیروهای مسلح یمن یک فروند قایق جنگی خارجی (احتمالا فرانسوی یا آمریکایی) را در سواحل یمن به کنترل خود در آوردند. گارد ساحلی یمن موفق شد بامداد امروز (۹۷/۳/۲۷) یک قایق خارجی را که احتمالا آمریکایی یا فرانسوی است، در ساحل غربی این کشور توقیف کند.  منابع یمنی خبر دادند که […]

نیروهای دریایی ارتش و نیروهای مسلح یمن یک فروند قایق جنگی خارجی (احتمالا فرانسوی یا آمریکایی) را در سواحل یمن به کنترل خود در آوردند.

گارد ساحلی یمن موفق شد بامداد امروز (۹۷/۳/۲۷) یک قایق خارجی را که احتمالا آمریکایی یا فرانسوی است، در ساحل غربی این کشور توقیف کند.

 منابع یمنی خبر دادند که گارد ساحلی این کشور موفق شد یک قایق خارجی وابسته به ائتلاف عربی (متجاوز به یمن) را در غرب این کشور توقیف کند.

یک منبع نظامی یمنی گفت که نیروی دریایی و گارد ساحلی به لطف خدا توانست یک قایق نیروی دریایی فرانسوی را که تلاش می‌کرد وارد آبهای ساحلی استان الحدیده [در غرب یمن] شود، توقیف کند.

این منبع به جزئیات بیشتری از این حادثه یا سرنوشت سرنشینان آن اشاره نکرد اما محمد علی الحوثی؛ رئیس کمیته عالی سیاسی یمن این خبر را تایید کرد و در توییتر خود نوشت: یک قایق خارجی که احتمالا فرانسوی یا آمریکایی است، توقیف شد. مهم اینست که خارجی است. از مردان گارد ساحلی یمن در [استان] الحدیده، متشکریم.

محمد علی الحوثی در توییتی دیگر، اعلام کرد که قایق توقیف شده نامش «M/Y_jehol_ll» است و افزود از مردان نیروی دریایی یمن به دلیل هشیاری و توجه‌شان تشکر می‌کنم. مردان نیروی دریایی یمن دشمنان را بر سر دو راهی قرار داده؛ یا هدف موشک قرار می‌گیرند یا توقیف می‌شوند.

ملاحظه: روزنامه سرشناس «فیگارو» فرانسه نیز روز شنبه (۱۶ ژوئن) به نقل از دو منبع نظامی این کشور خبر داد نیروهای ویژه فرانسوی در حال حاضر در یمن حضور دارند. پیشتر برخی مقامات یمنی از جمله رهبر انصارالله اعلام کرده بودند که آمریکایی‌ها و برخی نیروهای غربی از جمله نیروهای فرانسوی در کنار رژیم صهیونیستی در جنگ عربستان و امارات علیه یمن حضور دارند. اخیرا یک منبع پارلمانی فرانسه هم به رویترز گفته بود نیروهای ویژه این کشور در یمن حاضر هستند.

در حالیکه نبرد جبهه ساحل غربی یمن در روزهای اخیر، شدت گرفته و عملیات مزدوران ائتلاف با پشتیبانی آمریکا، فرانسه، انگلیس و رژیم صهیونیستی، در دو سه روز اخیر در جنوب فرودگاه الحدیده به اوج رسیده، نیروهای یمنی کماکان دست برتر را داشته و با حملات سریع خود تلفات زیادی به مهاجمین وارد کرده و آنها را در بیابان های ساحلی تارو مار می کنند؛ از جمله در روز گذشته نیروهای یمنی با قطع خطوط پشتیبانی شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف در سه منطقه، بخشی از آنان را محاصره و بخشی دیگر را وادار به عقب‌نشینی کردند.

الحدیده

                      آخرین نقشه از وضعیت میدانی الحدیده

 

خطوط بنفش، محل قطع خطوط امداد مزدوران ائتلاف توسط مبارزین یمنی است که باعث پراکندگی مزدوران و محاصره آنها شده است.

یکی از نکات مهم در صحنه میدانی یمن، تسلط کامل نیروهای انصارالله بر مواضع دشمن و استفاده از دفاع نامتقارن علیه متجاوزین است زیرا نیروهای ائتلاف و اربابان غربی اش از نظر پوشش هوایی بسیار قدرتمند ظاهر شده و هیچ زمانی آسمان خالی از هواپیما و یا بالگرد دشمن نیست بنابراین نیروهای یمنی با توجه به برتری هوایی دشمن، کادرهای عملیاتی خود را در دسته های حداکثر چهار نفره در طول خطوط تماس بکار گرفته و آنها در عملیات های برق آسا خود را به مهاجمین رسانده و با گرفتن تلفات و وارد کردن خسارت به آنها سریعا ناپدید شده و خود را برای عملیات های بعدی آماده می نمایند.

در روزهای گذشته بارها ائتلاف عربی مدعی شده که نیروهایشان توانسته‌اند وارد فرودگاه الحدیده شده و گفته که بزودی شهر الحدیده را تصرف خواهد کرد اما ین ادعاها به هیچ وجه صحت نداشته و صرفاً عملیات روانی محسوب می شود.

پاسخی بگذارید