تاریخ: ۲۱:۱۳ :: ۱۳۹۶/۱۱/۱۱
گوگل معامله ۱٫۱ میلیارد دلاری خود با HTC را تکمیل کرد

شهریور ماه ۹۶ (ماه سپتامبر ۲۰۱۷) بود که خبری تحت عنوان همکاری شرکت گوگل و اچ‌تی‌سی منتشر شد. شرکت گوشی سازی اچ‌تی‌سی با دریافت هزینه ای بالغ بر ۱٫۱ میلیارد دلار (حدود ۴٫۵ تریلیارد تومان) موظف شد تا تعدادی از کارمندان خود را به شرکت گوگل واگذار کند. این همکاری از هر لحاظ به سود […]

شهریور ماه ۹۶ (ماه سپتامبر ۲۰۱۷) بود که خبری تحت عنوان همکاری شرکت گوگل و اچ‌تی‌سی منتشر شد. شرکت گوشی سازی اچ‌تی‌سی با دریافت هزینه ای بالغ بر ۱٫۱ میلیارد دلار (حدود ۴٫۵ تریلیارد تومان) موظف شد تا تعدادی از کارمندان خود را به شرکت گوگل واگذار کند.

این همکاری از هر لحاظ به سود دو طرف بود، چرا که اچ‌تی‌سی با ترخیص برخی کارمندان تقریبا بی‌کار خود و گرفتن مبلغ هنگفت ۱٫۱ میلیارد دلاری توانست از مرز ورشکستگی نجات یابد. از طرف دیگر گوگل نیز با جذب بیش از ۲۰۰۰ مهندس متخصص می‌تواند بخش ساخت گوشی‌های هوشمند خود را ارتقاء دهد و گوشی‌های نسل جدید خود را با قدرت بیشتر و عملکرد بهتری عرضه کند.

گفتنی است؛ روز گذشته شرکت گوگل آخرین مرحله همکاری خود با اچ‌تی‌سی را تکمیل و مراسم معارفه کارمندان جدید خود در تایوان را برگزار کرد. کارمندان جدید گوگل در تایوان خواهند ماند و از آنجا برای گوگل کار خواهند کرد. با این تفاسیر تایپه به تنها بخش آسیا شرقی تبدیل می‌شود که بیشترین کارمندان گوگل را دارد.

پاسخی بگذارید