اهداء لوازم یک تکاور به موزه شهدا + عکس

سرلشکر ابراهیم خانی، از فرماندهان گردان ضربت لشکر ۲۳ ارتش است. او بهمن ماه ۱۳۴۰ در روستای «طراقیه» در ۵ کیلومتری غار علیصدر از توابع شهرستان کبودرآهنگ به دنیا آمد و در ۲۶ خرداد ۱۳۶۶ بعد از سال‌ها مبارزه همزمان با عملیات «نصر ۳» به شهادت رسید. کتاب زندگی‌نامه این تکاور شهید با عنوان «دیدارهای […]

سرلشکر ابراهیم خانی، از فرماندهان گردان ضربت لشکر ۲۳ ارتش است. او بهمن ماه ۱۳۴۰ در روستای «طراقیه» در ۵ کیلومتری غار علیصدر از توابع شهرستان کبودرآهنگ به دنیا آمد و در ۲۶ خرداد ۱۳۶۶ بعد از سال‌ها مبارزه همزمان با عملیات «نصر ۳» به شهادت رسید.

کتاب زندگی‌نامه این تکاور شهید با عنوان «دیدارهای ناتمام» توسط نشر سوره مهر به چاپ رسیده است.

حسین خانی فرزند این شهید با اشاره به وسایل و آثار باقی مانده از پدرش بیان کرد: از شهید ابراهیم خانی بعد از شهادتش آثار و یادگارهایی بر جای مانده است و تصمیم بر آن شد  که آن‌ها را در موزه شهدا به نمایش عموم بگذاریم. برخی از این آثار جزو وسایل شخصی شهید خانی است که مواردی چون کیف جیبی، دفتر یادداشت و حتی پول نقد را شامل می‌شوند. همچنین از شهید خانی نامه‌های بسیاری به یادگار مانده است که یکی از بهترین و دقیق‌ترین منابع در روایت زندگینامهاو هستند.

وی افزود: علاوه بر این موارد، لباس خاکی و خونین شهید خانی که در آخرین لحظات به تن داشته است و همچنین پوتین‌هایی که حین شهادت در پای پدرم بوده است نیز از جمله هدایایی است  که به موزه شهدا اهدا شده است.

پاسخی بگذارید