سرلشکر موسوی مطرح کرد؛
تاریخ: ۱۹:۱۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
بیش از ۶۰۰ مجروح با بالگرد به کرمانشاه منتقل شدند

عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: تا کنون بیش از ۳۵۰ کشته و بیش از ۲۰۰۰ مصدوم پیدا شده‌ است، همچنین برخی ساختمان‌ها کاملا فرو ریخته و در برخی از بخش‌های شهر هیچ بنای سالمی روی زمین باقی نمانده است. فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: پس از وقوع […]

عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: تا کنون بیش از ۳۵۰ کشته و بیش از ۲۰۰۰ مصدوم پیدا شده‌ است، همچنین برخی ساختمان‌ها کاملا فرو ریخته و در برخی از بخش‌های شهر هیچ بنای سالمی روی زمین باقی نمانده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: پس از وقوع زلزله یگان‌های ما بلافاصله در منطقه مستقر شدند و به امداد رسانی، آواربرداری و بیرون آوردن مصدومان و مجروحان اقدام کردند، همچنین صبح امروز یک پل هوایی میان کرمانشاه و سر پل ذهاب ایجاد شد.

وی افزود: تا کنون ۲۵۰ پرواز بالگردی داشتیم و یک زنجیره آمبولانسی هم به منظور تخلیه مجروحان روی زمین ایجاد شد و تا این لحظه بیش از ۶۰۰ مجروح را با توان بالگردی و بخشی را نیز با آمبولانس‌ها به کرمانشاه منتقل کردیم.

سرلشکر موسوی تصریح کرد: برخی از مجروحان را با هواپیمای ۳۳۰ نیروی هوایی منتقل کردیم و ماموران را در ۴ تیپ در سر پل ذهاب مستقر کردیم تا در هر قسمت اقدام به آواربرداری کنند، چرا که حتی اگر یک نفر را هم از زیر آْوار بیرون آوریم برای ما خوشایند است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: کار با قدرت و شدت ادامه دارد و نیاز فراوانی به چادر و ملزومات دیگری مانند کنسرو، نان و آب احساس می‌شود.

وی بیان کرد: نزدیک به هزار تخته چادر و مقداری از ملزومات غذایی و آب از تهران از طریق فرودگاه وارد این استان شد، اما با توجه به تاریکی هوا، لذا امیدواریم بتوانیم بخشی از آلام مردم را تسکین بخشیم.

سرلشکر موسوی در پایان یادآور شد: زمانی که برخی از اماکن در مرز‌ها تخریب شدند برخی از جوانان ما در پادگان سر پل ذهاب از دست رفتند، اما داغ ملت ما آنقدر سنگین است که فعلا داغ عزیزان خود را در اولویت بعدی قرار داده‌ایم.

پاسخی بگذارید